Wykonawstwo

Firma PIO-MAR Projekt zapewnia kompleksową realizację projektu, łącznie z wykonawstwem i obsługą posprzedażową.

Do oferowanych usług związanych z wykonawstwem należy:

 • Montaż urządzeniaw siedzibie firmy PIO-MAR Projekt pod nadzorem doświadczonych konstruktorów.
 • Dostawa do siedziby klienta
 • Wykonawstwo detalidzięki sporemu parkowi maszynowemu oraz grupie wysoce wykwalifikowanych pracowników technicznych większość komponentów realizowanych projektów jest wykonywana na miejscu w naszej firmie. W niektórych sytuacjach korzystamy jednak z usług naszych długoletnich dostawców/podwykonawców. Wychodzimy bowiem z założenia, że niektóre działania lepiej oddać w ręce specjalistów w danej dziedzinie.
 • Pozyskiwanie podzespołówpłynność działania naszych urządzeń jest kwestią kluczową dla naszych Klientów. Dlatego też urządzenia wykonywane przez naszą firmę tworzone są z komponentów liderów w swojej branży. Od lat jesteśmy partnerem takich firm jak:
Festo mta pneumatics
Item
Sew
Nord Drive systems
Haberkorn
SMC International training
ATEQ
Umów się na spotkanie, przedstaw nam swoją wizję urządzenia, a my zaprojektujemy i wykonamy je dla Twojej firmy!

Wykonujemy następujące urządzenia

 • Chwytaki detali:umożliwiają poprawę warunków i bezpieczeństwa pracy poprzez eliminację zagrożeń związanych z poborem detali przez pracowników. Firma PIO-MAR oferuje usługi w zakresie projektowania i wykonawstwa chwytaków, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Chwytaki wykonywane są w metalu i montowane na konkretnej aplikacji.
 • Urządzenia do kontroli momentu obrotowego:urządzenia tego typu umożliwiają skontrolowanie momentu dokręcania elementów złącznych w kontrolowanych mechanizmach.
 • Urządzenia do kontroli geometrii:służą do sprawdzania prawidłowości kształtu produkowanych detali poprzez porównanie z detalem wzorcowym.
 • Transportery rolkowe napędzane:przenośniki o szerokim zastosowaniu. Służą zarówno do transportu elementów o niewielkim rozmiarze, jak i produktów o znacznych gabarytach i wadze. Pozwalają na wyeliminowanie konieczności udziału człowieka w procesie transportu wewnętrznego produktów. Typy transporterów napędzanych:
 • Obrotnice/transportery łańcuchowo-rolkowe:obrotnicę stanowi stacjonarny korpus z nabudowanym transporterem rolkowym umożliwiającym obrót produktu do 360 stopni (przeważnie 90 stopni).
 • Urządzenia do kontroli szczelności:szybka weryfikacja szczelności za pomocą medium sprawdzającego tj. wody lub powietrza, dzięki czemu możliwa jest eliminacja braków, wadliwych produktów i w efekcie zwiększenie jakości produktów dostarczanych do klienta docelowego oraz zwiększenie wydajności produkcji.
 • Transportery rolkowe grawitacyjne:projektowane w sposób indywidualny do konkretnego zastosowania. Najczęściej wykorzystywane w transporcie ręcznym do przenoszenia produktów wewnątrz zakładu lub jako końcowe transportery linii technologicznych. Nasze transportery charakteryzują się stabilną konstrukcją. Realizowane są w oparciu o produkty renomowanych dostawców np. GUSS-EX, INTERROLL, Rollex. Istnieje możliwość łączenia przenośników dzięki modułowej budowie. Pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa pracy i wydajności.
 • Magazyny palet:stosowane w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Wykonywane są dla różnego typu palet (euro, dusseldorf, chep). Umożliwiają wyeliminowanie obsługi polegającej na cyklicznym wprowadzaniu palet przez operatorów.
 • Podstawy robotów, elementy pozycjonujące, a także urządzenia peryferyjne do aplikacji robotowych:elementy stacji zrobotyzowanych projektowane są w oparciu o indywidualne potrzeby klienta Elementy chwytakowe wykonujemy na bazie komponentów firm SCHUNK, ASS. Całą oddzielną gamę urządzeń stanowią peryferia związane z przygotowaniem i podaniem produktu pod robota.
 • Stoły unoszące:służą do transportu pionowego, umożliwiają skompensowanie wysokości w ramach ubywania produktu. Pozwalają na poprawę ergonomii i eliminację obsługi przez pracownika.
+48 664 093 952